تزریق چربی

امروزه برای جوان سازی صورت و دیگر اعضای بدن روش های مختلفی ابداع شده است و افراد می توانند متناسب با نیاز های خود و همچنین نظرات پزشک از هر یک از روش ها برای جوان سازی پوست خود استفاده کنند.همه افراد با افزایش سن با چین و چروک هایی در پیشانی، دورلب، پلک ها و همچنین دست های خود مواجه می شوند . از روش هایی که امروزه در بین افراد در کلینیک زیبایی مورد استقبال قرار گرفته است تزریق چربی است .انتقال چربی یا lipoinjection یکی از روش های موثر در این زمینه بوده و می تواند برای افرادی که از پوست خود احساس رضایت ندارند مفید واقع شود.

نحوه تزریق چربی
تزریق چربی با بی حسی موضعی انجام می شود به طوری که در ابتدا ناحیه برداشت چربی مشخص شده و با پارچه های استریل تماما ضد عفونی می شود و داروی بی حسی در محل تزریق می شود. سپس چربی های مورد نظر با کانولا که لوله دستگاه های مخصوص این کار است با فشار کم استخراج می شود.چربی های استخراج شده شست و شو داده می شوند تا تمامی مواد اضافی متصل به چربی ها از بین برود و به سرنگ های مخصوص cc1 منتقل می شوند و دوباره محل مورد نظر برای جوانسازی ضدعفونی و بی حس می شود و به آرامی تزریق چربی انجام می گیرد.

مزیت تزریق چربی
در این روش در ابتدا از یکی از نقاط بدن که معمولا در قسمت باسن و ران ها بوده چربی ها برداشته شده و به ناحیه مورد نظر تزریق خواهد شد.در این روش چون چربی ها از بافت چربی های همان شخص برداشته می شود در محل های تزریق شده سازگاری داشته و عوارض چندانی نخواهد داشت و خطر مبتلا شدن به عفونت در قسمت های مورد نظر به حداقل می رسد. منتقل شدن چربی ها از امنیت بالایی برخوردار بوده و طبیعی و غیر آلرژیک است.

چربی مورد نیاز بدن را می توان از قسمت های مختلف بدن برداشت اما معمولا چربی های پهلو، ران ها و شکم از مقاومت بیشتری برخوردار هستند.
ماندگاری چربی ها از بسیاری از پرکننده ها بیشتر بوده و قابل جذب است.
عوارض تزریق چربی کم و بعد از تزریق چربی به پوست ، امکان جا به جایی و حرکت در زیر پوست مانند فیلر ها وجود ندارد.
چربی ها را می توان در یک جلسه از بدن شخص استخراج کرده و آنها را در یخچال نگه داشت و برای جلسات دیگر تا شش ماه می توان از آنها استفاده کرد.
ناحیه های تزریق چربی
تزریق چربی در سینه
مجوز تزریق چربی در سینه ها توسط جراحان ایالات متحده آمریکا تایید شده ولی مشکلی که در تزریق چربی در سینه وجود دارد ترس از یکسان نشدن سینه ها بوده و اینکه با بهبود ورم ها حجم چربی های تزریق شده به طور یکسان نباشد.

از دیگر مشکلات این روش خطر رسوب کلسیم در بافت سینه است و ممکن است در آزمایش های مامو گرافی که برای بررسی ناهنجاری سینه و سرطان سینه انجام می شود متخصص با مشکل رو به رو شود.گاهی اوقات تزریق چربی برای برطرف کردن عوارض پروتز سینه نیز به کار می رود.

تزریق چربی در سینه برای افرادی که تمایل انجام جراحی و روش های تهاجمی ندارند بسیار موثر واقع می شود البته باید بدانید که ماندگاری تزریق چربی در سینه در مقایسه با روش هایی مانند پروتز و … ماندگاری کمتری دارد اما در حالت کلی نتیجه تزریق چربی مورد رضایت فرد واقع خواهد شد زیرا برجستگی مورد نظر سینه را فراهم خواهد کرد .

تزریق چربی در سینه دارای مزیت های زیر است :

یکسازی سازی سینه ها با یکدیگر
بزرگ شدن سایز سینه به اندازه لازم و متناسب با اندام فوقانی
تزریق چربی در دست
با تزریق چربی در دست، به دلیل ضخامت ایجاد شده رگ ها و چین و چروک ها کمتر مشخص می شود و همچنین پوست دست شاداب تر خواهد شد.تزریق چربی می تواند پوست دست شاداب تری داشته باشد.

تزریق چربی در دست باید توسط متخصصین کلینیک زیبایی انجام بگیرد تا بتوانند چربی را در عمق مشخصی از دست تزریق کنند زیرا دست ها جز اندام هایی هستند که تحرک زیادی دارند و تزریق چربی ممکن است ماندگاری مورد نظر بیمار را نداشته باشد به همین دلیل حتما باید مشاوره های لازم را داشته باشید و نزد فرد با تجربه ایی تزریق چربی را انجام دهید .

تزریق چربی در لب
افرادی که به طور ژنتیکی دارای لب های باریکی هستند و یا اینکه در اثر افزایش سن بافت لب شل و افتاده شده می توانند با تزریق چربی این نقایص را برطرف کرده و به اندازه کافی که با صورت تناسب کافی را داشته باشد حجیم سازی لب انجام شود.البته برای برجسته کردن لب ها روش های دیگری مانند تزریق ژل وجود دارد که هر کدام دارای مزیت های خود هستند.در صورتی که شما به کلینیک زیبایی بهرویان مراجعه کنید مشاورین در این زمینه می توانند شما را یاری کنند تا شما بتوانید یکی از این روش ها را برای لب های خود انتخاب کنید.بعد از تزریق چربی در لب ،مقداری تورم ایجاد خواهد شد که بعد از گذشت چند روز از بین خواهد رفت و شما می توانید نتیجه تزریق ژل را در لب های خود مشاهده کنید .

تزریق چربی در باسن
در صورتی که فرد دارای چربی کافی در دیگر قسمت های بدن خود باشد با توجه به بی عارضه بودن تزریق چربی در باسن می تواند برای حجیم کردن و همچنین فرم دان به باسن خود از تزریق چربی استفاده کند. معمولا افرای که دارای باسن های صاف و یک دستی هستند از این روش استفاده می کنند.در صورتی که فرد باسن زیبا و خوش فرمی داشته باشد ،اندام تحتانی وی جذابیت بیشتری خواهد داشت و لباس ها زیباتر نمایان خواهند شد.

تزریق چربی در باسن دارای حساسیت است زیرا تزریق باید به گونه ایی باشد که قرینگی در باسن ایجاد شود در غیر این صورت فرد نه تنها باسن زیابیی نخواهد داشت بلکه نامتناسب بودن باسن وی مشخص خواهد شد.تزریق چربی در باسن می تواند جایزگزین خوبی برای پروتز باسن باشد و این روش موقتی بوده و فرد می تواند بعد گذشت ماه دوباره برای تزریق چربی در باسن خود تصمیم بگیرد.

تزریق چربی در بینی
ممکن است فردی بعد از جراحی بینی با عوارضی رو به رو شود که می توان بدون نیاز به جراحی ترمیمی بینی آن را برطرف کرد تزریق چربی می تواند مشکلات کوچک به وجود آمده در جراحی بینی را برطرف کند.

مراقبت بعد از تزریق چربی
از وارد کردن فشار به ناحیه تزریق چربی خودداری کرده تا جابه جایی چربی ها به حداقل برسد.
در نواحی که جهت برداشت چربی از آنها استفاده شده است باند و یا گن مناسب استفاده کنید.
ایجاد تورم و کبودی در مناطق تزریق شده طبیعی بوده و با مرور زمان بعد از گذشت دو تا سه هفته از بین می رود.
بعد از تزریق چربی در معرض مستقیم نور خور شید قرار نگیرید و از مکان های گرم دوری کنید و دقت داشته باشید مدت زمان استحمام خود را کم کنید.
در صورتی که تزریق چربی جهت جوان سازی صورت انجام گرفته است هنگام خواب زیر سر خود را بلند کنید.
اگر متخصص برای شما جهت کاهش درد و تورم به وجود آمده داروتجویز کرده است آنها را به شکل منظم تا آخر مصرف کنید.
مصرف نمک را تا چند روز قطع کنید تا روند بهبودی ورم ها سریع تر باشد.
فعالیت های سنگین نداشته باشید تا بهبودی زودتر انجام بگیرد.
هزینه تزریق چربی چقدر است؟
در ابتدا باید محل تزریق چربی توسط متخصص بررسی شود زیرا هزینه تزریق چربی به مقدار چربی که از بدن شخص استخراج می شود بستگی خواهد شد. مثلا حجمی که برای حجیم کردن باسن مورد نیاز است با حجم چربی تزریق شده در دورلب و یا گونه متفاوت خواهد بود.کلینیک زیبایی بهرویان پس از مشاوره می تواند هزینه تزریق چربی را با شما درمیان بگذارد.

نکاتی که باید در رابطه با تزریق چربی بدانید؟
افراد نباید این تصور را داشته باشند که هر چقدرحجم چربی تزریق شده بیشتر باشد ماندگاری بیشتر می شود و یا نتیجه تزریق چربی موثرتر خواهد بود. به این علت که جذب چربی در افراد مختلف متفاوت بوده و ممکن است در فردی سلول های بیشتری از چربی زنده بماند و از حالت پری زیاد رضایت کافی حاصل نشود.

در صورتی که تزریق چربی کم شده باشد می توان آن را در جلسات بعدی ترمیم کرد اما اگر چربی به مقدار زیادی وارد بافت شده باشد می تواند دردسر ساز شود.

در صورتی که چربی در نواحی مانند دورلب وگونه و خط خنده باشد به دلیل تحرک بیشتر دوام کمتری دارد و با گذشت زمان درصد کمتری از چربی تزریق شده باقی خواهد ماند.

بیشترین تورم بعد از تزریق چربی در ناحیه دور چشم است.