جوانسازی با FPJ

جوانسازی با FPJ

لیزر جوانسازی FPJ

جوانسازی با FPJ

FPJ : لیزر جوان سازی

این دستگاه با توجه به اینکه قابلیت تنظیم میزان انرژی تابشی , مدت زمان تابش پرتو (DURATION PULSE) قابلیت تعویض فیلتر که نتیجه آن تولید پرتو هایی با طول موج های مختلف می باشد و همچنین قابلیت تغییر Hand piece را دارد که تغییر این پارامترها این قابلیت را به پزشک متخصص با تجربه می دهد تا بتواند طیف وسیعی از بیماریهای پوستی را درمان کند. موارد زیر کاربردهای دستگاه FPJ می باشد:

  • درمان لک
  • درمان جوش و آثار باقیمانده از جوش
  • ضایعات عروقی و واریس
  • جوانسازی پوست
  • بهبود آثار باقیمانده بعد از عمل جراحی

درمان لک و ضایعات پوستی:

این ضایعات قابل درمان وشامل کک ومک ها , لک های پوستی ناشی از سالخوردگی و یا آفتاب (Solar Lentigos) و نقاط قهوه ای کمرنگ (Cafe au lait spots) می باشند.

درمان جوش و آثار باقیمانده از جوش

انرژی پرتو لیزر دریافت شده توسط پوست هم قادر به از بین بردن التهاب جوش ها بوده و هم می تواند باکتری های موثر در ایجاد جوش را از بین ببرد. به غیر از درمان جوشها آثار باقی مانده شامل لک های قهوه ای و فرو رفتگی های روی پوست را نیز می توان تا حد زیادی بهبود بخشید.

ضایعات عروقی و واریس:

ضایعاتی که دارای خون هستند , به طورمعمول به لیزردرمانی جواب می دهند. این ضایعات شامل عروق خونی ناخواسته در صورت مانند رگهای ظریف روی صوررت , قرمزی و التهاب یکپارچه صورت و خال های عروقی مادرزادی مانند ماه گرفتگی می باشد.

عروق های تار عنکبوتی با عبور دادن لیزر از سطح پوست نیز قابل درمان هستند.نور لیزر توسط  گلبول های قرمز خون جذب شده و با افزایش حرارت باعث انهدام رگ می شود.

تعداد جلسات مورد نیاز درمان با لیزر بسته به اندازه  و نوع ضایعه بین 2 تا 10 بار یا بیشتر می باشد. که به صورت سر پایی انجام شده و در درمان واریس تنها برای وریدهای بسیار ظریف مناسب است. ممکن است قرمزی یا تورم زودگذری پس از کاربرد این روش ایجاد شود.

جوانسازی پوست:

دستگاه FPJ با وجود فیلتر مخصوص و با نفوذ نور به لایه های عمیق پوست قادر به تحریک بازسازی کلاژن و بهبود چین وچروک صورت و گردن می باشد تعداد جلسات لازم بسته به عمق خطوط ایجاد شده در پوست بین 3 تا 6 جلسه بوده و سالانه نیاز به یک جلسه تکرار دارد.

بهبود آثار باقیمانده بعد از عمل جراحی :

برای درمان اسکار بعد از جراحی بهترین زمان دو هفته بعد از عمل می باشد که همزمان با ترمیم زخم از فرورفتگی و یا از برجسته شدن خط جراحی (keloid) جلوگیری می کند در صورتی که شروع درمان با تاخیر باشد میزان پاسخ به لیزر نیز کمتر خواهد بود.جلسات درمان هر دو هفته یکبار می باشد و ادامه درمان بستگی به میزان پاسخ پوست و مدت زمان سپری شده از زمان جراحی بستگی دارد.